Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Osmaniye'de Şehir Girişlerinde Sürücü ve Yolcuların Ateşleri Ölçülüyor

02 April 2020 22:55 Kategori Osmaniye Haberleri


Osmaniye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında oluşturulan kontrol noktalarında araçlar durdurularak, sürücü ve yolcuların ateşleri ölçülüyor. Kontrol noktalarında Ekipler, aynı zamanda koronavirüse karşı alınacak tedbirler konusunda da vatandaşlara bilgi veriyor.

Vali Ömer Faruk Coşkun, "Ülkemizde koronavirüse karşı sıkı önlemler alınıyor. Bu tedbirler kapsamda, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun talimatları doğrultusunda tüm araçlarda sürücü ve yolcuların ateşlerinin ölçülmesi amacıyla ilimizde belli yerlerde kontrol noktaları oluşturduk. Bu noktalarda tüm sürücü ve yolcuların ateşleri ölçülüyor ve herhangi bir belirti gösterip göstermediği kontrol ediliyor. Herhangi bir şüphe görüldüğü takdirde 14 günlük bir karantina süresi uygulanacaktır. Bu salgının yayılmasının önlenmesi noktasında tüm tedbirleri alıyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu tedbirlere uymalarını önemle rica ediyoruz. Tedbirlere uyulması hayati bir önem arz ediyor."diye konuştu.

Ateş ölçümü yapılan sürücü ve yolcular, bu uygulamanın çok güzel bir tedbir olduğunu belirterek, teşekkür ettiler.


Son Guncelleme: 02 Nisan 2020 22:55
  • Ziyaret: 5893
  • (Suanki Oy 3.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 5
  • 0 1
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ellekhaber.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.