Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Düziçi Bölgesinde Yayla Sezonu Açıldı

22 June 2014 22:13 Kategori Yerel Haber
Sağlıklı Yaşamın Sırrı...

Yazın gelmesi ile Düziçi insanını tatlı bir koşuşturma sardı. Yıllarca yayla alışkanlıklarını yaşatanbölge insanı yaz mevsiminin gelmesi ile yaylalık alanlara akın etti.Özelikle Ramazan ayının girecek olması, bu koşuşturmayı daha da hızlandırdı. "Düziçi Times" muhabiri bu koşuşturmayı yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Bu konuda sitemize bilgi veren Abdulmuttalip Filiz şunları söyledi;Ben çocukluğumdan beri yaylalarda yaşam sürmüş bir insanım.Yaylanın bana verdiği hazzı hiç bir yer vermemektedir.

Burada yaylamak için her bölgeden insan geliyor. Şekerdere köyü, Kara gedik köyü, Yazlamazlı, Ellek Kasabası, Peçenek ve Çiftlik mahallesinden, Düziçi'nin merkez mahallelerinden insanlar burada bulunmaktadırlar.Genelde, yayla dediğimizde aklıma çadır kültürü gelir, ancak yaylalık alanlarda betonarme evlerin çoğalması dikkat çekiyor.Ben çadırda büyüdüm ve o ortamın sağlıklı olduğunu biliyorum.

Beton evde yatmakla çadır bir ortamda yatmanın farkını herkesin bilmesi lazım.Önümüzdeki Ramazan ayı bu yaylalık alanda geçirmenin zevkini ve rahatlığı bir başka oluyor. Ben bu yaylanın temiz hava ve suyuna hayranım. Burada yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz. Dinç ve hareketli bir yaşam yaşıyorsunuz.Dert ve kederden uzak bir alandır. Şuan çadırımı kurdum ve ramazan ayını bekliyorum.Rahat bir Ramazan ayı geçirmek isteyenlere yaylalara çıkmalarını öneriyorum.


Son Guncelleme: 22 Haziran 2014 22:13
  • Ziyaret: 6187
  • (Suanki Oy 1.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ellekhaber.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.