Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

İsrail Müslümanların dini duygularıyla oynuyor

19 September 2013 19:06 Kategori Dünya
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu İsrail'in Rosh Hashanah bayramı vesilesiyle Mescid-i Aksaya'ya yönelik saldırılarını şiddetle kınadı.

İİT'den yapılan açıklamada, İhsanoğlu, İsrail askerlerinin ve çok sayıda radikal Yahudinin yaptığı saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, bu olayların bölgedeki tansiyonu yükseltmeyi amaçladığını dile getirdi. Bu tür olaylarla müslümanların dini duyguları ile oynandığını ifade eden İhsanoğlu, aynı zamanda bu olayın ilgili uluslararası kuralların hiçe sayıldığının bir işareti olduğuna dikkati çekti.

İsrail'in bu olayların sonuçlarından tamamı ile sorumlu olduğunu kaydeden İhsanoğlu, bu kabul edilemez ve kınanacak olayların dini çatışmalara bir yakıt oluşturduğunu vurguladı.

Uluslararası toplumu özellikle BM Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) harekete geçmeye çağıran Genel Sekreter ihsanoğlu, tekrarlanan olayların derhal durdurulmasını isteyerek, İİT'nin bu olayları BM'de gündeme getireceğini bildirdi.

alemiislam.com
Son Guncelleme: 19 Eylul 2013 19:06
  • Ziyaret: 3095
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ellekhaber.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.