Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Osmaniye Teleferik Projesi

16 December 2016 13:05 Kategori Osmaniye Haberleri
Osmaniye’nin en büyük hayalleri arasında yer alan Teleferik Projesi, Sayın Valimizin isteği ve teşvikleri ile hayata geçiyor.
İl Genel Meclisinin Kasım ayı oturumunda Karaçay Vadisinde Teleferik Sistemi Fizibilitesi yapılması için DOĞAKA’ya DFD Projesi sunulması ve söz konusu projeye eş finansman sağlanması için oy birliği ile karar alındı.

Osmaniye İl Özel İdaresi tarafından DOĞAKA Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı’na sunulan "Osmaniye Karaçay Teleferik Sistemi Teknik, Ekonomik ve Mali Fizibilitesinin Yapılması" projesi başarılı bulundu.

Osmaniye İl Özel İdaresi ve DOĞAKA tarafından ortaklaşa finanse edilecek çalışma kapsamında öncelikle alternatif güzergâhlar belirlenecek, ardından karar verilecek güzergâh üzerinde istasyon yerleri tespit edilecek, bu yerlerde jeolojik etüt çalışmaları yapılacak.

Osmaniye Karaçay Teleferik Sistemi Teknik, Ekonomik ve Mali Fizibilitesinin Yapılması" projesi kapsamında Doğu Akdeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini çeşitli altyapı çalışmaları ve tesislerle zenginleştirmek ve turizm için alternatif ulaşım olanakları oluşturmak adına Osmaniye ili Karaçay Vadisinden Zorkun Yaylası yolu üzerinde tespit edilecek noktaya/noktalara uzanan güzergah üzerinde kurulması planlanan Osmaniye Teleferik Hattının Teknik ve Mali Fizibilitesi hazırlanacak.

Osmaniye’mize Teleferik Projesi kazandırılması için ilk adımı atan Valimiz Sayın Kerem Al’a, İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Altun’a, oy birliği ile karar alan İl Genel Meclis Üyelerimize ve DOĞAKA’ya teşekkür ediyorum.

Haber: Şükrü Tozluklu

Kaynak: Osmaniyetimes.com

Son Guncelleme: 16 Aralik 2016 13:05
  • Ziyaret: 6908
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ellekhaber.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.