Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Sağlık ve Sıhhat Olmaz İse; Her Şey Boş

08 October 2013 22:10 Kategori Dünya

Yıllarını Ellek beldesinde geçiren Mehmet Abaylı (memiş hoca) belde ile ilgili görüşlerini "Ellek Haber" 'e anlattı. Ayrıca yeni nesle nasihatta bulundu.

Mehmet bey sizi tanıyabilir miyiz?

1945 yılında Ellek beldesinde dünyaya geldim. Zamanımızda ilkokulu bitirmek bile büyük başarı olarak görülürdü. Bende ilkokulu bitirdim. Gençliğim çiftçilik yaparak ve hayvan yetiştiriciliği yaparak geçti. Evlendikten sonra kendi işimi kurmaya karar verdim. Ellek beldesinde bakkal işleterek ticarete atıldım. Beni beldemizde herkes iyi bilir. Elimden geldiği kadar insanlara yardım ettim. Ellek beldesinde 30 yıl bakkal işlettim. Zamanı gelince emekli oldum.

Ellek beldesini iyi tanıyan birisi olarak sizce, Ellek beldesi yeterince gelişme gösterdi mi ?

Ellek beldesi 45 yıldır pek gelişme gösteremedi. Eline geçen fırsatları iyi değerlendiremedi. Eski zamanlarda gelişme yok idi, bu gün bile gelişme var diyemiyoruz. İstediğimiz kadar, tatmin edici bir gelişme göremedik. 8 ay boyunca beldemizde gezemedim, göremedim. Sağlığım el verince gezmeye başladım. Fakat yine yeterince bir gelişme göremedim.

Ellek halkına söylemek istediğiniz şeyler nelerdir?

Ben çok gezdim, gördüm. İnsanın en büyük hazinesinin sağlık olduğunu gördüm. Sağlığımı kaybettim ve yeni yeni bulmaya başladım. Kendime geldim. Rahatsız olduğum zamanlarda hiç bir iş yapamadım. Gençlere özelikle söylemek istediğim; "Her şeyin başı sağlık, sağlığınızın kıymetini iyi bilin" diyorum.
Son Guncelleme: 08 Ekim 2013 22:10
  • Ziyaret: 4469
  • (Suanki Oy 3.5/5 Yildiz) Toplam Oy: 4
  • 3 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ellekhaber.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.