Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Tarlada Çalışacak Eleman Yok

22 October 2015 12:57 Kategori Ekonomi

Tarım işçiliği günden güne zorlaşıyor. Özellikle Ellek kasabasında çiftçilik yapmak zorlaştı. 

Tarlasına yer fıstığı ekimi yapan çiftçiler bu zorluğu derinden hissettiriyor.  Eski yıllarda ekiminde hiç bir zorlukla karşılaşmayan çiftçiler günümüzde çok zorlandıklarını belirtiyor. Ovalarda ekim yapılan alanlar çok azaldı. 

Bu konuda "Ellek Haber"e açıklamalarda bulunan Ramazan Tuna şunları söyledi;" Yer fıstığı ekiminde her zaman çiftçinin yüzü güldü. Bugün kilo fiyatları çok cazip ve çiftçinin yüzünü gülüyor. Yer fıstığının kilosu 5-6 TL civarında alıcı buluyor. Bu yıl tarlasına yer fıstığı ekenlere büyük kar etti ve masraflarını çıkardı diyebiliriz. Bu ürünü ekenlerin en büyük sorunu ise tarlada çalışacak yevmiyeli elemanlar sorunudur. Çiftçi ne su nede gübre fiyatlarından dertli en büyük dertleri tarlada çalışacak eleman bulamamalarıdır. Ovalar bomboş kaldı. Çiftçiler iyi bir fırsattı kaçırdılar" diyebilirim.
Son Guncelleme: 22 Ekim 2015 12:57
  • Ziyaret: 6861
  • (Suanki Oy 3.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 5
  • 0 1
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ellekhaber.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.