Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Ellek'in gelişen yüzü

02 January 2013 21:44 Kategori Yazarlar


Ömer Yeşildemir
omer080@gmail.com

Beldemizde yeni yetişen gençlerimizin gelişen yükseköğretim modelleri ve değişen anlayış farklılıklarına paralel olarak son yıllarda sahip oldukları meslek grupları içinde hizmet ve sanayi sektörünün ön plana çıktığını görmekteyiz.

Bundan 15-20 yıl öncesine kadar beldemizden yetişen öğretmen, doktor, mühendis, hemşire, polis, subay ve çeşitli daire amirleri gibi hizmet sektörüne ait meslek gruplarında çok az insanımız bulunmakta idi.

Ülkemiz 1990’lı yıllardan sonra sanayi toplumu olma yönünde hızla gelişme göstermiştir. Buna paralel olarak sanayi ve hizmet sektöründe çalışan nüfusun, toplam çalışan nüfus içindeki payı da hızlı şekilde artmıştır. Yine bununla beraberson yıllarda beldemiz insanları da bu değişim ve gelişimden gayet olumlu şekilde payını almıştır. Beldemiz sakinleri yükseköğrenime gereken önemi vererek çocuklarının gelecekte iyi bir kariyere sahip olmasını, nitelikli birer insan olarak yetişmesini sağlamak için ellerinden gelen gayretin fazlasını gösterme çabası içindedir.

Temel geçim kaynağı tarıma dayanan belde sakinleri büyük fedakârlıklarla çocuklarının iyi bir kariyere ve geleceğe sahip olması için mücadele vermektedirler. Tüm bunların sonucu olarak; Türkiye’mizin değişik illerinde beldemizin yetiştirdiği "genç insanlarımızın”başarı ile değişik meslek gruplarında hizmet verdiklerini görmekteyiz.

Kasabamızdan yetişen; öğretmenler, doktorlar, polisler, subaylar, hemşireler, teknisyenler, mühendisler, müdürler vs. Ülkemizin değişik illerinde başarı ile görev yapmaktadırlar. Mesela Ellek’ ten çıkan bir belde sakini İstanbul’a ya da ülkemizin değişik bir iline gittiğinde yine Ellekli olan bir memur veya değişik sektörlerde görev yapan bir hemşehrisi ile karşılaşma ihtimali çok yüksektir. Zorda kaldığında ondan yardım alma olasılığı eskiye nazaran daha fazladır. Tüm bunlar beldemiz için gurur kaynağı olmasının yanında beldemizin Düziçi ve Osmaniye bölgesi dışında tanınması ve iyi bir imaja sahip olması bakımından önemlidir.

Son Guncelleme: 02 Ocak 2013 21:44
  • Ziyaret: 8511
  • (Suanki Oy 3.9/5 Yildiz) Toplam Oy: 9
  • 0 1
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ellekhaber.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.


Yazarın Diğer YazılarıEllek ve İlçelik
Kahraman Türk Milleti
Batının Büyük Oyunu (Parçalanmış Ortadoğu)
Terör ve Avrupa
Sevr'den Kobaniye Kürdistan
Bayrak 76 Milyonun Bayrağıdır
Kazanan Ellek Olsun
Ellekli Hemşerim "Televizyonlara Dikkat"
Elle'te Ahlaki Yozlaşma
Ellek'in geleceği gençler ve çocuklar
Ellek' li Kederde ve Sevinçte Birdir
Ellek gençliği sporculukta nerede?
Korku cumhuriyetinden demokratik cumhuriyete
Ellekli Sağlam Yol İstiyor
Ne Kadar Hoşgörülüyüz?
Ellek Belediyeciliği Gelişimin Neresinde?
Gelişimin Farklı Boyutları
Eğitimin beldemize kazandırdıkları